ספרי עיבל לשם רמתי

ד"ר עיבל לשם רמתי היא מנהלת ומורה בכירה בבית מדרש 'רזיאל'. לשעבר מרצה להיסטוריה ופילוסופיה של המדע באוניברסיטה העברית בירושלים, באוניברסיטת בר אילן ובסמינר הקיבוצים. מחקרה האקדמי עסק בעבודתו המדעית והרוחנית של אייזק ניוטון, שמיזג בחשיבתו הגאונית את חוקי הטבע, מצוות התורה, ההיסטוריה, הנבואה, מידות המשכן ובית המקדש, האלכימיה והמוסיקה השמימית. בשנים האחרונות עיבל למדה והעמיקה בקבלת האר"י ופיתחה דרך עבודה של מודעות רוחנית המסתמכת על תורת הפרצופים שלו. 

לאתר הבית של ד"ר עיבל לשם רמתי, נא ללחוץ כאןאייזק ניוטון ובית המקדש 
מדע, קבלה ומה שביניהם עיבל לשם רמתי

מחיר קטלוג: 96 ש'
מחיר אחרי הנחה: 70 ש'
173 עמ'

ניוטון היה בקיא גדול בתורה, בהלכה ובתורת הסוד הקבלית. הוא האמין שחוקי הטבע האוניברסליים שחשף ותגליותיו המפורסמות באופטיקה הינם רק קצה הקרחון של ידע עתיק שהיה בעבר נחלת המיעוט הנבחר.
הקורא העברי ודאי יופתע לגלות שניוטון סבר שבורא העולם בחר לגלות את סודותיו הכמוסים ביותר לעם היהודי. לדעתו, סודות הבריאה, ברמה החומרית והאנושית, כפי שהם באים לידי ביטוי בהיסטוריה, הוצפנו במידות המשכן ובתי המקדש שלנו ובטקסי הקורבנות של הכוהנים והלוויים.
בכתבי היד הרבים שהותיר, העוסקים במקדש ובנבואה, פוזרו רמזים רבים למשמעות המדעית/רוחנית של המידות והטקסים. מכתבים אלו אנו למדים שמערכת השמש במלוא תפארתה, על כל יחסייה המתמטיים המדויקים להפליא, וחוק הגרוויטציה השולט בכולם, היו כבר ידועים בעולם העתיק לכוהני הדת. טקסי הכהונה סביב אש-התמיד בבית המקדש ביטאו את המערך המופלא של גרמי השמים והיחסים המתמטיים של תנועת כוכבי הלכת סביב השמש.
בספר זה אציג את פרטיה של התכנית האלוהית המופלאה הזו על משמעותייה הנסתרות, כפי שהבינם מדען נוצרי בן המאה ה-17. ניוטון טען שלעם היהודי תפקיד מרכזי בהוצאתה לפועל של התוכנית האלוהית ולכן הוא גם נושא באחריות מיוחדת.
הוא האמין שהאל הועיד לעם ישראל תפקיד מרכזי בגאולת המין האנושי כולו ולכן, שיבת היהודים למולדתם במאה העשרים היא הכרחית וחיונית לעולם כולו. בין אם היו אלו חישובי הקץ או ראיית עתיד ממש, מופלא הדבר שניוטון טען שעל פי נבואת דניאל וחזון יוחנן המטביל, היהודים יתחילו לחזור לארצם בשנות ה-80 המאוחרות של המאה ה-19, והזעזוע הגדול יפקוד אותם בשנות ה-40 של המאה ה-20. דומה, שהאיש אכן גילם את חזונו ובו עצמו התמזגו בדרך גאונית ויוצאת דופן המדע והנבואה.

להמשך הקריאה נא ללחוץ כאןהמסע להמסת המאסה
עץ החיים הקבלי והדינמיקה של תהליכי מודעות / עיבל לשם רמתי

מחיר קטלוג: 96 ש'
מחיר אחרי הנחה: 70 ש'
180עמ'

בספר זה ימצא הקורא הדרכה כיצד ניתן להיעזר בספירות עץ החיים הקבלי בכדי למוסס פחדים ודפוסי הגנה ישנים שהפכו את לבו סלעי ואטום, בודד, באמצעות דיבור חומל ומשרה אמון, בחינת "דבר אל הסלע" כך שהסלע הזה יהפוך שוב לעילוס.
לצורך זה, בחלק הראשון של הספר, נערוך התבוננות מעמיקה בטבעה של המציאות מנקודת מבט קבלית, מדעית ופילוסופית. בהמשך ננסה למצוא הסברים ודוגמאות מוחשיות כיצד ניתן להיעזר בספירות השונות של עץ החיים על מנת לחולל שינויים משמעותיים בחיינו.
ספרי הקודם "יצחק ניוטון ובית המקדש", הסביר באריכות את השקפת העולם המדעית/קבלית ואת החיבור המופלא בין חומר/רוח. בספר זה אתמקד יותר בעיצוב הכלים הרוחניים והפסיכולוגים באמצעותם נסגל לעצמנו את אמנות האלכימיה הרגשית, שעיקר ענינה ליטול מאסה של יסוד רגשי כבד שיצרה המגננה הנפשית שלנו ולהפכו חזרה לזהב צרוף של אהבה והרמוניה עם ההוויה כולה.
תהליך זה אינו חייב להיות מייסר. אנו נלמד איך להפיק את הזהב באופן כזה, שהתהליך עצמו יהיה אף הוא מעניין ומענג, שהרי, מן הראוי להשיג מטרה קדושה ומענגת באמצעים קדושים ומענגים ככל האפשר.

להמשך הקריאה נא ללחוץ כאן

תגובה 1: